Spanja do të duhet të investojë në makina elektrike për t'u përputhur me BE

makina elektrike për të arritur qëllimet e BE-së

Ndryshimi i klimës po shkakton një rritje të temperaturave globale në një mënyrë të tillë që ekosistemet natyrore dhe burimet që kemi aktualisht, nuk do të jenë brenda mundësive tona. Kjo është arsyeja pse është e nevojshme të zvogëlohen emetimet e gazeve serë sa më shpejt të jetë e mundur parandalojnë rritjen e temperaturave globale me 2 gradë, siç ka pohuar komuniteti shkencor.

Një mënyrë për të zvogëluar emetimet e gazeve serë është përmes automjeteve elektrike. Nëse analizojmë burimet kryesore të emetimeve të karbonit në Spanjë, zbulojmë se automjetet dhe transporti janë ndër emetimet më të rëndësishme. Sa automjete do të duheshin që Spanja të përmbushte objektivat e dekarbonizimit të kërkuara nga Bashkimi Evropian për vitin 2050?

Ulja e emetimeve të gazeve serë

Spanja duhet të zvogëlojë ndotjen përmes automjeteve elektrike

Bashkimi Evropian ka vendosur objektivat e dekarbonizimit për mesin e shekullit. Për të arritur këto objektiva, Spanja është e detyruar të ulë emetimet e saj të CO2 sa më shpejt të jetë e mundur. Një nga burimet më të mëdha të shkarkimeve janë automjetet dhe transporti. Kjo është arsyeja pse, për të përmbushur objektivat e vendosura nga BE, Spanjës do t’i duheshin rreth 300.000 vetura elektrike dhe 11.000 stacione elektrike ose pika rimbushjeje në vitin 2020.

Kjo shifër është paraqitur në një raport të quajtur "Një model transporti i karbonizuar për Spanjën në 2050"në Madrid. Kjo punë është përgatitur nga konsulenca Monitor Deloitte dhe ka qenë përgjegjëse për përqendrimin në përmirësimin e transportit të udhëtarëve përmes rrugës, përfshirë promovimin e automjeteve më pak ndotëse. Kjo e fundit është diçka kryesore dhe e domosdoshme nëse synimet e vendosura nga BE-ja duhet të arrihen, pasi në Spanjë, vetëm 6.500 vetura elektrike po qarkullonin në 2015 nga 300.000 të nevojshme.

Investimet dhe tregu i makinave elektrike

pikat e karikimit për makinat elektrike

Spanja ka një shifër ekuivalente me një pjesë të tregut të shitjeve të makinave elektrike 0,2%, mjaft poshtë vendeve të tjera evropiane si Norvegjia (23%) ose Hollanda (10%). Urgjenca e rritjes së makinave elektrike në qarkullim qëndron në ato të lartpërmendurat; trafiku i automjeteve është ai që gjeneron më shumë emisione dhe është ai që mbetet më shumë për sa i përket politikave të dekarbonizimit.

Deri më sot, sektori është përgjegjës për 24% të emetimeve të gazeve serë në Spanjë - rreth 80 milion ton -, një përqindje e të cilave shumica, 66% korrespondon me transferimin e udhëtarëve me rrugë, ndërsa 28% janë mallra. Për të arritur objektivat e BE, Spanja duhet të zvogëlojë emetimet me 80 dhe 90% në lidhje me ato të vitit 1990.

Për të marrë në qarkullim një numër të tillë të automjeteve elektrike, do të ishte e nevojshme të investohen midis 6.000 dhe 11.000 milion euro nga tani deri në 2030. Me këto para, politikat dhe zhvillimi teknologjik mund të drejtohen drejt kalimit nga transporti i bazuar në karburantet fosile në një bazuar në energji elektrike. E vetmja mënyrë që ekziston për të përmbushur objektivat e BE është deri në 2025 do të kishte midis 1,5 dhe 2 milion automjete elektrike në Spanjë. Deri në vitin 2030 duhet të ketë rreth 6 milion dhe deri në vitin 2040 automjetet me një motor me djegie të brendshme nuk mund të shiten më.

Do të ishte gjithashtu e nevojshme të promovohet hekurudha elektrike, e cila në 2030 duhet të jetë në gjendje të transportojë 20% të mallrave që lëvizin në Spanjë, gjë që do të kërkonte një investim mesatar shtesë prej 900 milion euro në vit deri në të njëjtën datë.

Duke shtuar të gjitha shumat e parave të nevojshme për blerjen e automjeteve elektrike, infrastrukturën e tarifimit dhe infrastrukturën për zhvillimin e hekurudhës së mallrave, do të ishte e nevojshme të investohen midis 15.000 dhe 28.000 milion euro që nga ky vit.

Numri minimal i postimeve të tarifimit duhet të jetë 4.000 në 2020, 45.000 në 2025 dhe 80.000 në 2030; për krahasim, aktualisht ka vetëm 1.700 në të gjithë gjeografinë spanjolle. Makinat elektrike janë më kërkuese sot dhe hibridet mund të shërbejnë gjithashtu si një tranzicion në transport dhe qarkullim. Sidoqoftë, hibridet përdorin lëndë djegëse fosile, kështu që ato do të funksiononin vetëm për disa vjet.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Josep dijo

    Pa u ngutur, i lini të blejnë makina elektrike dhe i lini të rrokullisen, ne do t'i blejmë kur roli që ata do të luajnë është më i qartë, º se ata janë duke filmuar, 2-të Kur zgjidhjet e 1-ta të zbatohen tashmë, ne do t'i blejmë ato.