Evropa sanksionon tre vende të paafta për t'i dhënë fund peshkimit të paligjshëm

  peshkimi

Evropë përfundon duke kryer ato amenazas: ka shkaktuar masa të ashpra në tre shtete që nuk janë në përputhje me zotimet për t'i dhënë fund peshkimit të paligjshëm: Belice, Camboya y Guinea Këto tre vende nuk do të jenë në gjendje të eksportojnë peshk në Bashkimin Evropian, ndërsa anijet Evropiane nuk do të kenë të drejtën e peshkimit në to ujërat territoriale.

Timeshtë hera e parë që nga rregullimi i peshkim në ujërat e thella në vitin 2008, që Evropa vepron në këtë mënyrë, duke kryer sanksione efektive. Mercado bashkësia është një nga më kryesoret në botë, dhe kërcënimet e Bruselas ato kanë pasur pasojat e tyre.

Këto vendimet janë historike dhe tregojnë se Bashkimi Evropian është një shembull në luftën kundër peshkim i paligjshëm Qytetarët evropianë duhet ta dinë që peshqit që hanë peshkohen në a i qëndrueshëmpa marrë parasysh origjinën e saj.

Belice, Camboya y Guine nuk janë befasuar: pezullimi i tij i përgjigjet një procesi të gjatë të paralajmërime nga Komisioni. Përveç kësaj, vihet re se dialogu nuk është prishur, dhe se sanciones mund të hiqet nëse këto shtete bien dakord të bëjnë përpjekje për të luftuar peshkim i paligjshëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.