Mobilje kartoni ekologjike

Mobiljet janë thelbësore për një shtëpi ose zyrë, ka të gjitha llojet, modelet dhe materialet në treg.

Sot njerëzit pritet të përdorin Materiale ekologjike në shtëpi, për të bashkëpunuar me kujdesin mjedisor dhe të mos favorizojë më tej degradimin e mjedisit.

Në shekullin e 21-të që ne shqetësohemi për mjedisin, duket se përdoret një mundësi ekologjike si p.sh. mobilje kartoni.

Karrige, tavolina, kolltuqe, stol, rafte, divane të gjitha prej kartoni. Ekzistojnë teknika të ndryshme për të bërë mobilje kartoni.

Disa përdorin karton të valëzuar dhe prodhojnë mobilje, të tjerët përdorin kartonin e trashë të ricikluar dhe më pas prodhojnë mobilje të ndryshme.

Përparësitë e këtyre mobiljeve janë se ato janë 100% të riciklueshme, lëvizen lehtë, kursejnë hapësirë, janë komode, rezistente dhe me kosto të ulët.

Këto mobilje ekologjike Ata janë të fortë dhe mbështesin mirë peshën e njerëzve ose sendeve të tjera që u vendosen atyre kur ato përdoren.

Ekzistojnë të gjitha llojet e modeleve, madhësive për të zgjedhur atë që nuk ju pëlqen më shumë ose që i përshtatet nevojave tuaja. Ato mund të pikturohen, llakohen dhe zbukurohen lehtësisht për t'iu përshtatur pjesës tjetër të mobiljeve ose hapësirave në të cilat ne duam t'i vendosim ato.

Shumica e prejardhjes së Madera që përdoret për të bërë mobilje vjen nga prodhime jo të qëndrueshme për mjedisin, kështu që mobiljet prej kartoni janë një alternativë interesante. Përveç kësaj, çmimi i tij është i lartë edhe në pyje me cilësi të ulët dhe qëndrueshmëri.

Këto mobilje janë bërë nga materiali i ricikluar dhe janë 100% biodegradueshëm dhe të riciklueshme, kështu që ato janë mbeturina, ato janë shumë të lehta për tu degraduar.

Mobiljet prej kartoni janë moderne, praktike dhe mbi të gjitha ekologjike.

Pothuajse në të gjitha vendet ka dizajnerë dhe prodhues të këtij lloji mobiljesh pasi ato janë në modë dhe janë pararoja më e fundit në mobilje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   shey dijo

  ide shume e mire do te mundohem ta bej

 2.   Daniela valladares dijo

  Unë kërkoj informacion

 3.   Maria Eckmann dijo

  mirëmëngjes, ku mund të kontaktoj ty?