Mobilje bambuje

Bambu është një material natyral dhe ekologjik që po përdoret gjithnjë e më shumë në botë, veçanërisht në sektorin e mobiljeve.

Me bagazhet e bambusë ju mund të bëni të gjitha llojet e mobiljeve si divane, tavolina, ekrane, karrige, shtretër, tavolina, komodina ose mobilje magazinimi, ndër të tjera.

El bambu Shtë një material shumë fisnik, kështu që ka një numër të madh të dizenjove të mobiljeve për të zgjedhur, disa kanë një estetik më të hollë dhe të tjerë më fshatar, në përputhje me vendin ku do të përdoret.

Ekzistojnë të gjitha llojet e mobiljeve për ambiente të ndryshme të shtëpisë, si të brendshme dhe të jashtme, ashtu edhe të zyrave.

Bambu lejon që mobiljet të jenë të cilësisë time të mirë, ato janë rezistente ndaj elementeve dhe zonave shumë të lagështa, ato janë fleksibile, por të forta, të rehatshme kanë shkëlqim, kështu që përshtaten me orendi moderne me stil oriental ose me klasik.

Mobiljet nga bambu pastrohen lehtë, e vetmja gjë që duhet mbajtur parasysh është se ka nevojë për lagështi. Pra, nëse kemi mobilje në ambiente të mbyllura dhe ngrohja ndizet shpesh, elementët e bambusë duhet të avullohen me ujë sepse thahen tepër nëse nuk ka lagështirë në mjedis.

Bambu është një nga materialet më të përdorura në dizajne eko meqenëse është natyral, ekologjik dhe ekonomik, përshtatet shumë mirë për të krijuar ambiente miqësore me mjedis.

Për Perëndimin, bambu është një produkt relativisht i ri dhe ekzotik, por në Lindje është përdorur për qindra vjet për aplikime të ndryshme.

Sot ka plantacione tregtare për të prodhuar bambu për të prodhuar më vonë produkte të ndryshëm si letër, veshje, mobilje ndër të tjera, por pa dëmtuar zonat natyrore ku gjendet bambu.

L mobilje bambu ato janë një mundësi ekologjike për t'u integruar në jetën tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.