Plantbook, një Laptop inovativ dhe ekologjik

L laptopë Ata janë kompjuterët që janë në rritje të kërkesës në të gjithë botën për praktikën e tyre dhe përdorimet e shumta.

Por modelet konvencionale kompjuterike ende nuk kanë shumë cilësi ekologjike edhe pse po përmirësohen.

Kohët e fundit një laptop i ri, inovativ dhe ekologjik quhet Libër bimësh. Ky kompjuter ka një dizajn të shkëlqyeshëm, ai përdor materiale organike dhe artificial por që nuk prodhojnë ndotje.

Ato kanë të njëjtat karakteristika si një laptop normal, ai ka një ekran me prekje ultra të hollë dhe të gjithë përbërësit e nevojshëm për ta bërë atë të funksionojë si një kompjuter konvencional.

Më krijuesja nga kjo vegël është se ha në të njëjtën mënyrë me bimët. Kur të keni mbaruar përdorimin e Plantbook, ajo mbyllet dhe është e mundur ta mbështjellni pasi është plotësisht fleksibël.

Kur kompjuteri ka një ngarkesë të ulët, bateria tuba ushqehet nga H20 duke prodhuar një proces të ngjashëm me fotosintezën, kështu që duhet të vendoset në një gotë me ujë, e cila më pas prodhon energji dhe kjo pajisje është rimbushur.

La vëndi i karburantit thith energjinë diellore përmes paneleve diellorë të integruar, duke e shfrytëzuar këtë pushtet gjeneron elektrolizën e baterisë së zhytur në ujë kështu që prodhon energjinë e vet dhe në të njëjtën kohë gjeneron emisionin e oksigjen në atmosferë.

Kjo teknologji është revolucionare sepse është konceptuar dhe dizajnuar në një mënyrë të qëndrueshme për mjedisin.

Krijuesit e këtij laptopi janë HyeRim dhe Kim Baek Seunggi, ata me të vërtetë arritën jo vetëm të zvogëlonin ndikimin në mjedis, pasi furnizimi me energji i tij është ekologjik, kursen energji dhe gjithashtu ndihmon mjedisin sepse eliminon oksigjenin në atmosferë.

Kjo lloj teknologjie duket si diçka nga një film i trilluar shkencor, por ato janë një realitet.

Me siguri në vitet e ardhshme kjo lloj teknologjie do të jetë më e zakonshme pasi ato janë me të vërtetë ekologjike.

BURIMI: Ambientalizmi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xhenifer dijo

  Thingshtë gjëja më e mirë që pashë ... Kam shumë dyshime për këtë jam shumë i interesuar të shkoj dhe do të doja të dija nëse ato tashmë janë në shitje?

 2.   jose dijo

  a e dini kur del ne treg?

 3.   Jezus Bolaños dijo

  A është e mundur të blini këtë teknologji në Meksikë?