Tregu i mobiljeve të kartonit

Dollap kartoni

Jo shumë kohë më parë mobiljet dhe objekte kartoni ato ishin shenja e çuditshmërisë së disa artistëve. Sidoqoftë, për disa kohë, mobiljet e kartonit janë shfaqur, të gatshme për të zëvendësuar ato tradicionale Mobilje prej druri.

Ndërgjegjësimi dhe kërkesa në rritje e konsumatorët produktet më miqësore me mjedisin nuk janë indiferentë ndaj këtij fenomeni.

Në këto dhjetë vitet e fundit, tregu i Bëj vetë në të gjithë botën është në zgjerim të plotë. Dhe feminizimi i tregut DIY gjithashtu ka shumë të bëjë me të. Me të vërtetë, Mujeres tregojnë një interes të veçantë në rinovimin dhe përmirësimin e habitatit, si dhe "Beje vete" Anglo-sakson.

Në këtë mënyrë, Mercado vitet e fundit ka përparuar me hapa të mëdhenj. rritje të tregut të mobiljeve të kartonit i çon profesionistët të kërkojnë mënyra për të diferencim. Kjo gjithashtu kalon përmes një demokratizimi të përdorimit të dollap kartoni. Përmes industrializimit, për shembull, por edhe përmes comercialización komplet mobiljesh kartoni në shkallë të gjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.