Takëm i disponueshëm por ekologjik

L produkte të disponueshme ose të disponueshme në përgjithësi ato nuk janë ekologjike pasi që gjenerojnë lehtësisht mbetje pasi ato përdoren vetëm një herë dhe pastaj hidhen por edhe materialet janë plastik ose të tjera jo të biodegradueshme.

Por ka gjithmonë përjashtime nga rregulli, kompania italiane Seletti ka krijuar një linjë të takëmeve të disponueshme, por ekologjike.

Takëmi është prej druri, kështu që ato janë rezistente, ato janë totalisht biodegradable, lejojnë një punë estetike dhe janë të këndshme në prekje.

Ky lloj takëm i disponueshëm mund të zëvendësojë ato plastike në ngjarje, hotelieri, pikniqe, në vaktet që shërbehen në aeroplanë ose trena, ndër shërbimet e tjera.

Dizajnet janë bukur me një stil retro që shkon mirë me çdo rast veshjeje.

Ka pirunë, thika dhe lugë për t'u përdorur në përputhje me nevojat e enëve që do të shërbehen.

kjo takëm ekologjik Mund të përdoret dhe të hidhet pa faj pasi druri degradohet në tokë për disa muaj.

Praktikiteti dhe higjiena e siguruar nga takëm i disponueshëm tani ato janë në përputhje me kujdesin mjedisor.

Këto produkte mund të blihen në faqe të ndryshme në internet kështu që nuk ka rëndësi se ku jetojmë.

Do të ishte e rëndësishme që në vendet dhe ngjarjet që përdorin rregullisht takëmet e disponueshme, ata të marrin parasysh këto cilësi shumë të mira, por edhe produkte ekologjike dhe të ndalojnë përdorimin e atyre plastike që nuk janë biodegradable dhe ato rrallë riciklohen.

Mund të blini pako me 10 njësi takëm ose një set individual me 1 lugë, 1 thikë dhe 1 pirun.
Kjo kompani tregon se është e mundur të prodhohen produkte miqësore me mjedisin edhe nëse ato janë të disponueshme.

Si konsumatorë, ne duhet të mbështesim ata që ofrojnë produkte ekologjike në mënyrë që të arrijmë një cilësi më të mirë të jetës për të gjithë.

BURIMI: Seletti.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Karina dijo

  Përshëndetje

  Unë jam nga Peruja dhe jam i interesuar për këto takëm pasi kam një ngjarje, por nuk është e qartë për mua sa e lirë ose sa ndryshim ka në kosto midis këtyre takëmeve ekologjike dhe atyre plastikë të disponueshëm.

  Gjithashtu, a keni një distributor në Peru? ose si duhet të bëj një blerje.

 2.   Vlistek dijo

  Përshëndetje,

  Unë jam nga Argjentina dhe do të doja të dija se nga i gjej këto takëm ekologjik. Ju faleminderit shumë dhe përshëndetje

 3.   jBllande dijo

  Përshëndetje,

  Unë jam gjithashtu nga Argjentina dhe do të doja të di nëse ato janë arritur.

  Posta ime është jBellande@gMail.com

 4.   Rocio dijo

  pershendetje .. a ka mundesi t'i gjeni ne Argjentine? ku Faleminderit

 5.   vanina dijo

  Mirëmëngjes, unë jam nga Argjentina dhe do të doja të blija takëm prej druri dhe do të doja të dija nëse dërgonit me DHL apo të ngjashme.

  Ju faleminderit!