Proteinat shtazore dhe mjedisi, një kombinim i rrezikshëm

Mish i kuq

Nëse ka një lëndë ushqyese që i atribuohet muskujve, sigurisht që është proteinat. Në të vërtetë, ai është një përbërës kryesor i indeve të muskujve, kontributet e të cilave meritojnë të optimizohen çdo ditë kur individi është i interesuar në sport, kur dëshiron të humbasë peshë, ose thjesht kujdeset për shëndetin. Humbja e peshës dhe praktikimi i shpeshtë i a aktivitet fizikë në fakt ato sjellin një rritje të nevojave teorike.

Ky arsyetim është fiziologjik dhe është subjekti i çështjes kryesore rekomandimet ushqyese. Por nëse i hedhim një vështrim disi më global rolit të ushqimit, në një dimension kolektiv, situata nuk është aq e thjeshtë. Në të vërtetë, duke parë evolucioni demografik dhe tendenca aktuale e popullatës botërore për të rritur kontributet e tyre në proteina shtazore, më në fund fillon të krijojë një problem.

Ndërsa parashikimet ato na çojnë në më shumë se 9,6 miliardë banorë në planet deri në vitin 2050, mirëmbajtja e këtij lloji të konsumit në proteina shtazore është me të vërtetë një problem ekologjik. Në një shkallë humanitare, rishikoni konsumin e proteinat kafshët është e domosdoshme. Prodhimi blegtoral monopolizon 70% të tokës së punueshme, dhe 40% e drithërave të rritur në të gjithë botën janë të destinuara për të ushqyer bagëtinë që lëvizin këtë tokë.

Kjo është një nga pikat thelbësore për të garantuar këtë kërkesë në rritje proteinat animales. Essentialshtë thelbësore të rritet prodhimi i drithërave në dëm të pjellorisë së tokës dhe respektit të ekosistemit. Në përmbledhje, ndërsa më shumë se 840 milion njerëz vuajnë nga uria në botë, dhe 2000 miliardë mangësitë ushqyese, sistemi aktual i jep përparësi një rendimenti të dobët të energjisë për t'iu përgjigjur nevojave në rritje të proteinave shtazore në dëm të zgjidhjeve globale, si ushqyese, mjedisore dhe ekonomike.

Në të vërtetë, në varësi të specieve, Coste energjik nga kaloritë e vlerësuara të kafshëve janë afërsisht 3 deri në 9 kalori bimore. Nëse marrim shembullin e një viçi të rritur në mënyrë industriale për tre vjet për të siguruar 200 kilogramë mish, ky ka do të konsumojë 1300 kg grurë dhe 7200 kg foragjere. Mesatarisht, 7 kilogramë drithëra janë të nevojshëm për të prodhuar një kilogram mish në blegtorinë intensive. Kush thotë kultivim, thotë edhe konsumi i ujit.

La ngulit ujë Isshtë një njësi matëse virtuale, e cila lejon të përcaktohet sasia e ujit të nevojshëm për prodhimin e një ushqimi në të gjitha fazat, direkte dhe indirekte. Midis vitit 1996 dhe 2005, gjurma e ujit të njerëzimit ishte e madhe, 92% e kësaj ishte destinuar për në agricultura dhe blegtori. Sipas një raporti të botuar në 2010 nga UNESCO's HIE, prodhimi i një kilogram viçi kërkon 15.000 litra ujë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.