Produkte ekologjike të bazuara në hapëse alumini

Sot gjithnjë e më shumë dizajne dhe produktet e modës Ata përdorin materiale të ricikluara. A është kjo tendenca e riciklojnë dhe ripërdorin elementet për të zhvilluar produkte të reja rritet për shkak të interesit të klientëve për produkte miqësore me mjedisin.

Kompania argjentinase Alumin Për disa vite tani, ajo ka krijuar modele për kuletat, çantat, rripat, rripat, çantat, kapelet dhe aksesorët bazuar në hapës për kanaçe alumini dhe kapele për sode ose pije të tjera. Këto elementë të vegjël alumini hidhen miliona në ditë.

Kjo është arsyeja pse kjo kompani i përdor ato si lëndë e parë për modelimin e produkteve të saj, të cilat janë origjinale për prodhimin dhe estetikën e tyre, por janë gjithashtu ekologjike pasi që ata ripërdorin një mbeturinë siç janë hapësit e sodës që hidhen dhe riciklohen rrallë.

Kanaçet dhe distinktivët shkurtohen dhe lahen para se t'i endeni me fije të riciklueshme shumë rezistente në mënyrë që të zgjasin të paprekura me kalimin e kohës. Procesi i prodhimit është i punuar plotësisht me dorë dhe ato nuk përdoren substancave toksike të çdo lloji. Shkëlqimi i aluminit ruhet, kështu që elementët e prodhuar janë vërtet të bukur.

Produktet e aluminit nuk zbehen me përdorimin dhe me kalimin e kohës, ato nuk zbehen dhe mbeten të paprekura. Ato ofrojnë një larmi të gjerë të produkteve organike për të zgjedhur.

Këto produkte nuk janë të rënda por janë të forta prandaj janë të një cilësie të lartë, ato gjithashtu mund të lahen pasi nuk ndryshken.

Këto produkte përfitojnë nga një element që përfundon gjithmonë në plehra.

Këto kuletat janë ekologjike Meqenëse të gjitha materialet riciklohen, është gjithashtu e sigurt për mjedisin gjatë gjithë procesit të prodhimit.

Kriteret e tregtisë së drejtë përdoren për përgatitjen e tyre dhe ato mund të blihen në dyqanin tuaj ose në faqet e ndryshme të internetit që shesin produkte organike.

Shtë e rëndësishme të mbështesni këto lloj ndërmarrjesh që bëjnë punën e tyre pa dëmtuar mjedisin.

FUENTE: www.al-uminium.com.ar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.