Popup House, një shtëpi pasive e ndërtuar në katër ditë

shtëpia pop-up

Ndërtimi i një shtëpie me vetëm një kaçavidë dhe materiale të ricikluara mund të duket si trillim shkencor. E megjithatë është basti që Studio Multipod me Shfaqem Shtëpi.

La Shfaqem Shtëpi Emrin ia detyrohet shpejtësisë dhe thjeshtësisë së saj në ndërtim. E ndërtuar plotësisht nga druri dhe me materiale të ricikluara, kjo shtëpi pasive kërkon shumë pak ngrohje: më pak se 15 kWh për m2 në vit. Për montimin e tij, nuk keni nevojë për mjete ose makineri komplekse: mjafton një kaçavidë. Blloqet e bëra me polisterol dhe druri është relativisht i lehtë dhe mund të ngrihet vetëm me forcën e krahëve.

El izolim termike Fillon në tokë me një dërrasë druri ose betoni. Ndërtimi i blloqeve të polisterolit të ndara me fletë druri ofron disa përparësi. Seti është i Coste ulët, e lehtë për tu manipuluar dhe mbi të gjitha totalisht modulare. Çdo shtëpi mund të hartohet lehtësisht a masë.

Kur strukturë është përfunduar, mund të vishet në mënyra të ndryshme, të mbulohet ose të pikturohet për të marrë një shtëpi parafabrikuara origjinale dhe ekonomike. Çmimi i kostos pa astar, hidraulik dhe instalimi elektrik është në 200 euro / m2, përfshirë punën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.