Miu ekologjik për kompjuterin tuaj

L kompjuterë ose kompjuterë Ata tashmë janë elementë shumë të zakonshëm në jetën tonë, por ne kemi nevojë për pajisje shtesë që të jemi në gjendje t'i përdorim ato, siç është miu.

Kompania Gjeni është një lider në pajisje, veçanërisht në prodhimin e minjve, ndër produktet e tjera.

Kohët e fundit kjo kompani prezantoi një seri të re të minj eko-miqësor. Navigator 905s janë krijuar në mënyrë që tuajat ndikimin mjedisor të jetë shumë pak në planet.

Këto produkte janë biodegradable pasi Navigator 905 është bërë me bambu dhe një tjetër Wood Navigator me dru përveç përdorimit të PLA a eko-miqësore plastike meqenëse prodhohet nga niseshteja dhe celuloza.

Përdorimi i PLA si një përbërës i këtij produkti lejon kursimin nga 20 deri në 50% të energjisë në prodhimin e tij, gjë që është shumë pozitive.

Navigator 905 është në proces certifikimi të Emetimet e CO2 për performancën e tij të shkëlqyeshme në këtë drejtim.

Këta minj janë 100% të biodegradueshëm dhe organikë kështu që kur nuk përdoren më ata janë një mbetje organike që degradohet shumë lehtë në tokë.

Të dy modelet e miut janë pa tel me saktësi të shkëlqyeshme dhe mund të përdoren në çdo sipërfaqe pa ndryshuar efikasitetin e saj.

Edhe kursen energji dhe eliminon interferencën e frekuencës radio, kështu që mund të përdoret pothuajse kudo.

Një përparim i madh teknologjik po arrihet në përdorimin e materialeve të reja, më ekologjike dhe të qëndrueshme në industrinë e teknologjisë, duke qenë shumë pozitiv pasi që mbetjet elektronike janë një problem që po rritet me shpejtësi.

Si konsumatorë, ne mund t'i mbështesim këto lloje të produkteve duke i zgjedhur ato krahas atyre konvencionale si një mënyrë për të vazhduar të promovojmë zhvillimin e gjelbër teknologjik.

Ardhja në treg e këtyre minjve ekologjikë është një lajm i shkëlqyeshëm.

BURIMI: Espaciotecnologicopr.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.