Kuleta dhe aksesorë të bërë nga goma të ricikluara

Disa dizajnerë dhe kompani në botë filluan të përdorin si lëndë të parë tubat e brendshëm të gomave për prodhimin e kuletave dhe aksesorëve si kuletat, rripat, çantat, unazat, çantat e laptopit, etj.

El gome gomash ka rezultuar të jetë një material shumë i lakueshëm dhe i përshtatshëm për të zëvendësuar lëkurën në produktet prej lëkure. Me gome është e mundur që t'i jepni ndërhyrje shumë të mira si për të shtuar madhësi, mbyllje, për ta qepur, ngjyrosur atë ose edhe për ta pikturuar atë në mënyrë që të mund ta personalizoni atë në një mënyrë unike.

L Gomat Për biçikleta, motorë, kamionë, makina dhe madje traktorë përdoren për të bërë produkte.

Kjo është arsyeja pse ka shumë kompani, artizanë dhe dizajnerë që i përdorin ato për të prodhuar produkte miqësore me mjedisin.

Disa dizajnerë të shquar janë:

 • Passchal: është një nga kompanitë më të rëndësishme në hartimin e çanta të ricikluara. Modelet e saj janë luksoze si për burrat ashtu edhe për gratë. Shumë të famshëm përdorin këtë markë çantash të ricikluara. E gjithë linja e tyre është me cilësi të shkëlqyeshme dhe avantazh.
 • Markë ekoorigjinale: kjo kompani prodhon dhe shet kuleta, si dhe pajisje shtesë në të gjithë Bashkimin Evropian. Produktet e saj janë krejtësisht unike pasi që procesi i prodhimit kujdeset për të ruajtur estetikën e gomës ashtu siç ishte në mënyrë që struktura dhe imazhi i saj të jenë unike.
 • Arti i kanellës: Kjo sipërmarrje synon të krijojë produkte unike me një ndikim të ulët mjedisor, prandaj përdor produkte të ricikluara siç janë gomat por gjithashtu nuk përdor pothuajse fare energji elektrike në prodhimin e saj në mënyrë që ato të jenë plotësisht ekologjike dhe të bëra me dorë.
 • Pneumatika: Kjo është një kompani argjentinase që ripërdor gomat për të bërë çanta dhe çanta të të gjitha madhësive.
 • Boo Noir: Kjo markë eko-miqësore dhe etike e veshjeve gjithashtu prodhon çanta dhe çanta duke përdorur goma si lëndë të parë. Projektimet janë vërtet origjinale dhe mbi të gjitha miqësore me mjedisin.

Të gjitha këto dizajne janë me të vërtetë ekologjike pasi ato riciklojnë një mbeturinë që hidhet pasi të mbarojë duke përdorur goma të tilla. Por ato gjithashtu kanë dizajne vërtet moderne, të bukura dhe në të njëjtën kohë janë plotësisht funksionale.

Arti, riciklimi dhe shqetësimet mjedisore i shtyjnë njerëzit nga pjesë të ndryshme të botës të gjenerojnë produkte alternative që janë të dobishme por që kujdesen për mjedisin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   lara dijo

  Unë njoh vetëm markën Passchal dhe markën Boo Noir. Në dyqanin e Boo Noir bleva një çantë gomash të ricikluar dy vjet më parë, dhe është si e re. Dhe çanta që miqtë e mi i pëlqyen më shumë ... duke mbështetur ambientin mund të shkoni edhe në modë dhe sigurisht, me një çantë shumë origjinale.

  1.    Jorge Pedro Astorga dijo

   mbg ecomundo është një qytet i portofolit të gomës në San Luis Argjentinë, ose në kuletat e gomës në facebook San Luis.

 2.   adriana restrepo e mpreh atë. dijo

  Përshëndetje të gjithëve, ekziston një mikro-kompani në Medellin Kolumbi që po prodhon produkte me gomë të ricikluar, me dizajn, cilësi dhe angazhim mjedisor, AR escodiseño, mund ta gjeni në faqen e saj në facebook le ta mbështesim, ajo është fituese e iniciativës për mjedisin ADRIANA RESTREPOA.