Kondicioner diellor

Produktet miqësore me mjedisin janë duke qenë më të zakonshme në të gjitha fushat, por një nga sektorët që bëjnë më shumë përpjekje në projektimin dhe prodhimin e më shumë pajisjeve. ekologjike ato janë një nga pajisjet elektrike. Ulja e konsumit të energjisë, pa humbur cilësitë e saj, është sfida me të cilën duhet të përballen kompanitë.

Një shembull shumë pozitiv është ai i markës LG që këtë 2010 ka prezantuar një kondicionim diellor, kjo pajisje është pjesë e produkteve të reja që po dalin në treg duke përdorur energji e rinovueshme.

Modeli i Kondicioneri i LG është F-Q232 LASS Ka një panel diellor të integruar që gjeneron energji elektrike kur ju nevojitet. Shtë e para që përdor këtë lloj teknologjie.

Këto kondicionerë janë miqësorë me mjedisin sepse janë hibride, domethënë, ata përdorin energji elektrike dhe energjinë e gjeneruar nga paneli diellor.

Kjo pajisje është e aftë të zvogëlojë ndjeshëm sasinë e emisioneve të dioksidit të karbonit të vlerësuar në 212 kg në 10 vjet. Ka kapacitet për të gjeneruar 70 vat në orë.

La efikasiteti i energjisë është e mirë si dhe ulja e kostove të energjisë elektrike.

Ky produkt mund të blihet në vende të ndryshme dhe me kosto të ekuilibruar midis cilësisë dhe performancës së pajisjeve.

Të jetë në ballë të teknologjitë e gjelbërta Ky është një nga premisat e kësaj kompanie që planifikon të vazhdojë prodhimin dhe përmirësimin e teknologjisë në mënyrë që jeta e njerëzve të vazhdojë të jetë e rehatshme, por me më pak ndikim në mjedis.

Me siguri kompani dhe marka të tjera do të ndjekin këtë rrugë në përdorimin e energjisë së pastër dhe të ripërtëritshme në jetën e përditshme.

Në mënyrë që të ndryshojmë situatën delikate mjedisore, nevojitet angazhimi i të gjithëve, prandaj kompanitë e rëndësishme po marrin përsipër përgjegjësinë e tyre dhe po bëjnë përpjekje për të krijuar produkte miqësore me mjedisin, është një hap i shkëlqyeshëm për të përmirësuar shëndetin e planetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Wilo vargas dijo

  ku mund ta gjej këtë produkt jam i interesuar ku ose me kë mund të komunikoj

 2.   Ricardo dijo

  Unë do të doja të blija akodin ajror Lg, me panel diellor