Filxhanë ekologjikë të disponueshëm për kafe

Gota plastike e disponueshme është një mbetje e cila përgjithësisht përfundon në mbeturina kështu që ata ndotin kur përfundojnë në deponi.

Përballë këtij realiteti, kompania Repurpose Compostable ka hartuar një enë ekologjike në formën e një filxhani ose gote që është plotësisht e biodegradueshme.

Ky kontejner është bërë me letër të certifikuar FSC dhe e bën atë 65% më pak ndotës në procesin e prodhimit. CO2 Çfarë të tjerët gota të disponueshme prej letre përveç mos përdorimit të produkteve toksike.

kjo gotë ekologjike Ai përdor letër dhe një izolator të bërë nga produkte natyrore kështu që turi degradohet lehtësisht në 90 ditë nëse hidhet në tokë. Ideja është që ajo të përdoret si plehrash ose plehrash për bimët pasi nuk ndot tokën, përkundrazi e kundërta.

Kjo gotë përmbush në mënyrë të përsosur funksionin e saj për të mbajtur kafe ose pije tjetër të nxehtë për më gjatë pasi materiali minimizon humbjen e nxehtësisë.

Pritet që shumë kompani dhe zinxhirët e kafeneve të fillojnë të përdorin këtë paketim të ri për të qenë ekologjik.

Kjo turi u vlerësua me produktin më inovativ në Festivalin e Kafesë në Çikago.

Me këtë material të ri me të cilin bëhen gotat, gotat e disponueshme që krijohen në qytete të mëdha dhe që përfundojnë në mbeturina nuk janë më problem.

L produkte organike Ato po shfaqen në të gjitha fushat, gjë që është me të vërtetë pozitive, sepse tregon se ka mundësi më miqësore për mjedisin sesa ato konvencionale.

Materialet plotësisht biodegradable Ata janë më ekologjikët pasi që nuk kërkojnë të harxhojnë energji dhe para as në riciklimin e tyre, proceset natyrore janë përgjegjëse për ta bërë atë.

Kështu që gotat ose gotat e ripërdorimit mund të kategorizohen si produkte ekologjike.

BURIMI: Inhabitat


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge dijo

  ata do të kenë ndonjë kontakt telefonik

 2.   Jorge dijo

  disa bashkë

 3.   Katherinne dijo

  Si mund ta gjeni produktin në Kili?

 4.   Mary dijo

  Disa kompani që i bën ata në Argjentinë
  , telefon. Ju lutem