Dekoroni shporta me thurje

dekoroj shporta thurje në shtëpi

Nuk ka asgjë më ngushëlluese sesa të marrim një material që nuk e përdorim më dhe ta kthejmë në një element të ri funksional apo dekorativ. Në këtë rast do të mësojmë dekoroj shporta thurje me materiale të ricikluara, kosha që mund t'i kemi në shtëpi dhe që e vetmja gjë që bëjnë është grumbullimi i pluhurit. Sot do të mësojmë mënyra të ndryshme për t'i dekoruar për të ndryshuar pamjen e tyre dhe për t'u dhënë atyre tipare të reja në shtëpi.

Në këtë artikull do t'ju tregojmë se si të dekoroni shporta me thurje dhe cilat janë modelet më të njohura.

Dekoroni shporta me thurje

dekoroj shporta thurje

Siç e kemi përmendur edhe më parë, në shumë raste ne kemi shporta thurje dhe duam t'u japim atyre një qëllim të ndryshëm nga ruajtja e pluhurit, problemi është se ato nuk përshtaten plotësisht me dekorimin e shtëpisë tonë ose thjesht nuk dimë se si për t'i dekoruar ato. Ne do të tregojmë disa me fije, fije, bojë, gurë, predha, pom pom dhe më shumë.

Ne mund të ndryshojmë pamjen e shportave tona prej thurje për të bërë sende unike dhe ekskluzive pa investuar shumë para. Nëse do të përdornim copëza leshi nga shtëpia, forma e thjeshtë do të ndryshonte rrënjësisht pamjen e saj. Në këtë rast, ne zgjodhëm ta bënim duke përdorur teknikën e thurjes me grep duke përdorur fije pambuku egjiptian. Një zbukurim i bukur, duke ndjekur një model të përsëritur që formon vizatime në rastin e kësaj guacke, megjithëse keni shumë skema të ndryshme për të bërë. Për të përfunduar dizajnin, mund të përfshijmë disa nga të njëjtat linja, gjatësia është e preferuara jonë.

Një tjetër mundësi për të dekoruar koshin me lesh është të bëni një stamp ndryshe, në këtë rast me lule, dhe si gjithmonë përfundon me një buzë të bukur me grep që do të qepim në pjesën e sipërme të koshit. Shportat që përdornin gjyshet tona, ato shporta origjinale, plot histori dhe hijeshi, tani mund të ripërdoren si shporta magazinimi ose thjesht si një dekorim i bukur.

Lyerja është një zgjidhje shumë e thjeshtë dhe e lirë për të ndryshuar pamjen e saj. Ngjyrosni shportën me ngjyra të modës si rozë e zbehtë dhe jeshile mente, ose shkoni për një ngjyrë më dramatike si e zeza për një ndryshim vërtet dramatik. Një çantë e thjeshtë prej thurjeje është e veshur me pëlhura që ne i duam. Me ndihmën e një litari të depiluar dhe disa guacave të lezetshme që keni kapur në buzë të banesës tuaj, ne mund të krijojmë dizajne kaq origjinale dhe të bukura. Nëse i vendosni pjesët në lartësi të ndryshme, zgjidhni pjesën më mbresëlënëse për fundin e çdo vargu. Predha e zbukuruar me bojë i jep një ajër më personal, duke i futur elementë të tjerë.

Dekoroni shportat e thurura me objekte

dobia thurje

Nëse dëshironi t'i jepni dhomës tuaj të ndenjes një pamje më fshatare dhe të rehatshme, për ta kthyer atë në një vend për t'u çlodhur dhe çlodhur, shportat prej thurje të dekoruar janë mjeti më i mirë. Përdorimi i copëzave të rrobave është i lehtë, pjesa e vështirë është të gjesh pëlhura që përshtaten në mënyrë të përkryer me pjesën tjetër të dekorimit. Scrapbooks me linja të bukura dhe delikate gri të lehta, sigurisht që do të jenë një hit.

Shportat e thurura dhe lulet duken të jenë kombinimi më i suksesshëm dhe ndoshta janë. Nuk ka vlerësim më të mirë sesa të shikosh disa shembuj praktikë. Zbukuroni një shportë thurje dhe mund të gjeni një formë të gëzuar dhe me lule në të gjithë shtëpinë.

Në shumë dekorime, lulet janë prej alumini në mënyrë që të qëndrojnë shumë më gjatë se lulet natyrale. Për t'i bërë ato mund të përdorim kanaçe pijesh dhe në vend që t'i vendosim në enë, u japim një jetë të dytë më dekorative. Lule prej pëlhure, lule mëndafshi ose lule letre Mund të jenë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të dekoruar një shportë prej thurjeje, duke përdorur bluza të vjetra apo edhe çarçafë të hedhur, mund të bëjmë lule të madhësive, ngjyrave dhe formave të ndryshme, më pas t'i ngjitim në shportë me një pistoletë ngjitëse ose shportë.

Pom poms shpesh përdoren për dekorim për të shtuar ngjyrë. Dekorimi i një koshi ose koshi me pom pom do të ishte një mënyrë argëtuese për të ndryshuar pamjen e koshave që përdorim për pullat ose raftet e revistave. Shportat ruajnë lodra me ngjyra të ndezura dhe argëtuese pa përdorur bojë. Kur lodhesh nga ngjyrat, ju vetëm duhet të gjeni një copë leshi që ju ka mbetur për të ndryshuar dekorimin e koshit tuaj.

Thekja është shpesh një artikull që e përdorim për të dekoruar dorezat apo edhe sirtarët. Tani, ato gjithashtu mund të na ndihmojnë të ndryshojmë pamjen e çdo shporte apo shporte. Modele të tilla si shirita me thekë apo thekë individuale, çfarëdo që dëshironi të shprehni. Siç e kemi parë në të dy shembujt, skaji dekoron dhe i jep jetë dhe ngjyrë. Një karrocë dore, pavarësisht nga forma apo edhe madhësia e saj, do të pranojë gjithmonë një dekorim në formën e thekës. Një shportë argëtuese dhe plot ngjyra, ose një ngjyrë e vetme më esëll, edhe nëse vjen në nuanca të ndryshme, ose nëse përdorim një ngjyrë si e bardha, është më hipi.

aplikimet

dekorim në shtëpi

Magazinimi

Në çdo shtëpi, herët a vonë, do t'ju duhet një kuti, një valixhe apo një organizator i madh që përveç dekorimit të shërben për të ruajtur gjërat dhe për të organizuar hapësirën tonë: kuzhinë, sallon, dhomë ngrënie, fasadë, dhomë gjumi, banjo... Tonet e tij neutrale e bëjnë të lehtë kombinimin me të gjitha llojet e mobiljeve, dhe duke qenë një produkt natyral, ai gjithmonë ofron një prekje të vërtetë dhe autentike.

Një përdorim i madh i shportave të vogla dhe të mesme prej thurjeje është ruajtja e të gjitha llojeve të artikujve: enë kuzhine dhe enët, enë banjo, peshqirë, ushqime, pajisje zyre, detergjentë, shishe, revista dhe libra, materiale qepëse… kutitë e thurura, veçanërisht të ngurta, janë një nga aksesorët dekorativë më të dobishëm që ekzistojnë. Nëse edhe ato janë kaq të bukura, është e vështirë t'i rezistosh.

tenxhere bimore

Shportat e thurura janë mënyra perfekte për të rregulluar dhe ekspozuar bimë dhe lule, qofshin të freskëta apo të thara. Krahas kutive të thurura të ngurtë të vogla dhe të mesme, është shtuar edhe thurje e endur në formë shportash, perfekte për të shfaqur lule në tarracën tuaj ose në kopshtin tuaj.

për sallën

Në raftin e palltove në sallë, mund të përdoret për të bërë pazar, nëse ka një shportë mund të përdoret si hapësirë ​​për të ruajtur shamitë ose shallet, ose si element dekorativ për të dekoruar hyrjen.

Shtoni një në sallë dhe futni disa degë eukalipti, dhe ka një skenë reviste që mban erë të mirë sapo hap derën.

Shpresoj që me këtë informacion të mund të mësoni më shumë se si të dekoroni shporta prej thurjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.