Предности и контраиндикации на аквакултурата -I-

Аквакултура

Соочени со осиромашувањето на биодиверзитет морски, зошто да не се прибегне кон аквакултура? Поголемиот дел од трговијата со лосос во Германија потекнува од аквакултура. Сепак, оваа практика има сериозни недостатоци, одгледувачите честопати прибегнуваат кон лекови и водите се загадуваат од органски отпад. И покрај сè, одредени експерти се убедени дека фармите за аквакултура не само што ќе бидат средство за заштита на океаните, туку и начин за негување на населението. население MUNDIAL постојано се зголемува.

Извор на протеини

Во хранење човечки, рибата е водечки извор на протеини во светот, пред живината и свинското месо. Всушност, денес им овозможува на 17% од човечките суштества да ги покријат основните потреби на нивните протеини. За 10-15 години, побарувачката ќе се помножи со 2. Без аквакултура, невозможно е да се одговори на потреби протеини на растечката популација. Аквакултурата е навистина многу поповолна од одгледувањето свињи или говеда, бидејќи рибите и другите морски организми се хранат помалку од рибите. animales копнени.

Да се ​​произведе килограм говедско месо на пример, потребно е 15 пати повеќе храна отколку да се произведе килограм крап. Рибите всушност трошат помалку енергија отколку рибите. animales копнени, И ова од две причини. Од една страна, тие се ладнокрвни животни, нивната внатрешна температура многу добро се прилагодува на онаа на животната средина во која живеат. А од друга страна, движењето во водна средина бара малку напор.

Една од две риби потекнува од аквакултура

Според Организацијата на Обединетите нации за храна и земјоделство, половина од рибите што денес ја прават на нашите плочи не се диви риби. Сепак, важноста на аквакултура се разликува од земја до земја. Во централна Европа, како и во Германија, дивите риби се најбарани. Меѓутоа, во Кина, аквакултурата е илјадагодишна традиција која датира уште од раното припитомување на рибите. шатори. До денес, Кина е несомнено првата земја во рамките на оваа подружница, обезбедувајќи речиси две третини од вкупното светско производство на риба аквакултура.

Практика која се повеќе ја критикуваат екологистите

Како што акуикултура Се развива, привлекува се повеќе критики од екологистите, бидејќи го влоши проблемот со прекумерниот риболов наместо да го реши. Навистина, повеќето видови мрестилишта се месојади и се хранат со други видови риби во медиум природен. Одгледувањето туна во аквакултура е најкатастрофално, бидејќи за разлика од лососот, овој вид не може да се размножува во заробеништво. Земјоделците затоа фаќаат млади диви туни и ги хранат со Риба скапи фатен во морето. Заклучени во кафези, туните немаат шанса да се размножуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.