Прибор за еднократна употреба, но еколошки

На производи за еднократна употреба или општо за еднократна употреба, тие не се еколошки бидејќи лесно создаваат отпад бидејќи се користат само еднаш, а потоа се фрлаат, но исто така и материјалите се пластика или други не-биоразградливи.

Но, секогаш има исклучоци од правилото, италијанската компанија Селети создаде линија на прибор за еднократна употреба, но еколошки.

Прибор за јадење е направен од дрво, така што тие се отпорни, тие се целосно биоразградлив, овозможуваат естетско дело и се пријатни на допир.

Овој вид прибор за јадење за еднократна употреба може да ја замени пластиката во настани, угостителство, излети, оброци послужени во авиони или возови, меѓу другите комунални услуги.

Дизајните се убави со ретро стил што одговара на секоја пригода за абење.

Постојат вилушки, ножеви и лажици што треба да се користат според потребите на садовите што треба да се сервираат.

Оваа еколошки прибор за јадење Може да се користи и да се фрла без грешки бидејќи дрвото се деградира на земјата за неколку месеци.

Практичност и хигиена обезбедени од прибор за јадење за еднократна употреба сега тие се компатибилни со грижата за животната средина.

Овие производи може да се купат на разни страници на Интернет, така што не е важно каде живееме.

Би било важно дека на места и настани кои редовно користат прибор за јадење за еднократна употреба, да ги земат предвид овие многу квалитетни, но и еколошки производи и да престанат да користат пластични што не се биоразградлив и тие ретко се рециклираат.

Може да купите пакувања со 10 единици прибор за јадење или индивидуален комплет од 1 лажица, 1 нож и 1 вилушка.
Оваа компанија покажува дека е можно да се произведуваат еколошки производи дури и ако се за еднократна употреба.

Како потрошувачи мора да ги поддржуваме оние кои нудат органски производи за да постигнат подобар квалитет на живот за сите.

ИЗВОР: Seletti.com


5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Karina dijo

  Здраво

  Јас сум од Перу и ме интересираат овие прибор за јадење бидејќи имам настан, но не ми е јасно колку ефтино или колкава е разликата во трошоците помеѓу овие еколошки прибор за јадење и пластичните за еднократна употреба.

  Исто така, имате дистрибутер во Перу? или како треба да направам набавка.

 2.   Влистек dijo

  Здраво,

  Јас сум од Аргентина и би сакал да знам каде ги добивам овие еколошки прибор за јадење. Ви благодарам многу и поздрав

 3.   jBllande dijo

  Здраво,

  Јас сум исто така од Аргентина и би сакал да знам дали може да се добијат.

  Мојата пошта е jBellande@gMail.com

 4.   rocio dijo

  здраво .. дали е можно да ги набавите во Аргентина? каде Ви благодарам

 5.   Ванина dijo

  Добро утро, јас сум од Аргентина и би сакал да купам дрвен прибор за јадење и би сакал да знам дали испраќате со DHL или слично.

  Ви благодариме!