Модерни и еколошки столици

Дизајнот се повеќе се интересира еколошки производи животната средина. Пример за ова е Емили Воирин која се осмели повторно да ги протолкува амблемските и многу познати столици, поради што направи одржливи верзии на овие производи.

Се користеше за овој проект природни материјали како што се ратан и бамбус за новите верзии на столчето „Пантон“, столицата „Тонет“ бр 18 и столицата „ЛЦВ“ и столчето за менео.

Овие класични модели на столици беа прилагодени за да бидат одржливи и еколошки бидејќи се користат материјалите биоразградлив.

Ако сакаме да ги цениме овие нови верзии на мебел, мора да застанеме покрај неговото студио во Лондон.

Беше одлична идеја да се редизајнираат овие столови, но со користење на еколошки критериум бидејќи денес е еден од најважните трендови е одржливиот дизајн. Овие нови столици се модерни и прилагодени на 21 век, но без да се изгуби класичниот стил и естетската вредност што ја поседуваат.

Изборот на еколошки мебел е опција што потрошувачите треба да ја изберат на пазарот. Има многу одржливи дизајни во сите видови производи, но во мебелот снабдувањето со овие производи расте.

Тие се одржлив мебел само кога се изработени со природни материјали кои се 100% биоразградливи и се многу издржливи. Еколошкото дрво мора да биде сертифицирано за да се осигура дека не е производ на уништувањето на шумите и џунглите.

Ако навистина сме заинтересирани да се грижиме за животната средина, можеме да ги поддржиме оние што прават органски производи со цел да се намалат негативните влијанија врз животната средина од производството на стоки.

Ако треба да купиме мебел, би било добро да ги избереме оние што се произведуваат на одржлив начин, бидејќи тие ќе траат долго, а исто така гарантираат дека е направен со големи еколошки критериуми.

ИЗВОР: Инхабитат


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Солиер_27 dijo

    Мислам дека производот со ратан и бамбус е естетски одличен, доколку имате повеќе модели, ве молам, испратете ми ги сликите на мојата е-пошта.