Зрачење од храна

радијација

La зрачење од храна, официјално наречена јонизација, се состои од подложување на храна на јонизирачко зрачење, гама зраци и Х-зраци.Оваа постапка, измислена во 40-тите години на минатиот век од страна на француски научници, за потребите на меѓународните размени, овозможува да се деконтаминира храната, потиснувајќи одредени микроорганизми и инсекти, го забавуваат созревањето, ја инхибираат ртење и подобро ја зачувуваат храната. Исто така, овозможува подобар транспорт на долги растојанија и долгорочно складирање.

Предности на зрачење на храна

La зрачење на храна тоа не прави храна радиоактивна. Не треба да се меша со радиоактивна контаминација. Нормално претставена како помалку штетна од другите индустриски методи на зачувување, оваа технологија овозможува да се избегне употреба на хемиски производи.

Исто така е полесно да се користи од замрзнување, и може да се примени практично на сите производи, вклучително и на свежи производи, за разлика од третманите засновани на топлина.

Поддржувачи на зрачење на храна Тие го претставуваат како чудо решение против болести пренесени од храна. За жал, многу научни студии покажуваат на границите и здравствените ризици на зрачење, исто така.

Ризиците од зрачење

Некои здруженија во одбрана на потрошувачите и околината го потенцираат осиромашувањето на хранливата вредност на витамините содржани во храната. Иако зрачењето е доволно за да се убијат повисоките организми, тоа не ги отстранува токсините ослободени од бактериите и габите. Сепак, може да уништи Витамини и да предизвикаат формирање на новоформирани супстанции или слободни радикали штетни за здравјето на храната.

Некои бактерии Тие се многу корисни бидејќи делуваат на изгледот на храната и на тој начин им овозможуваат на потрошувачите да откријат сомневање за храна. Зрачената храна изгледа поздрава, но не е секогаш здрава. Поради оваа причина, зрачењето може да се користи за да се маскираат производи кои се премногу стари и не треба да се конзумираат од потрошувачите, и затоа може да се заменат со добри. практики санитарни или за рециклирање на производи што достигнуваат датумот на истекување.

На храна јонизиран тие може да содржат елементи за кои постои сомневање дека се канцерогени. На ова ниво, лабораториските животни кои се хранат со храна озрачена подолго време страдаат од многу генетски болести, репродуктивни проблеми, деформации и смртност рано

Ризици за животната средина

Од гледна точка на животната средина, можеме да го цитираме ризици поврзани со работењето на објектите и транспортот на нуклеарни материјали. Покрај тоа, оваа техника ги фаворизира offshoring индустриското производство и режимите на дистрибуција каде што транспортот е извор на загадување, веќе не претставува проблем за зачувување на храната.

Ова има последици, затоа што зрачењеСо издолжување на времетраењето на зачувување на храната, ризикувате да го потенцирате преместувањето на земјоделските производи каде што норми еколошки а социјалните проблеми можат да бидат жални за земјоделските култури што можат да се одгледуваат локално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.