Еколошки шлем за велосипеди

Во некои области при одење велосипед Препорачливо е да носите кацига за да избегнете удари во случај на пад или несреќи, особено за деца.

Велосипедската кацига е додаток кој стекна популарност на места каде има голем сообраќај и поголем ризик да претрпи несреќа.

Пластичните кациги се продаваат на дневна основа, но има многу посебен производ на пазарот. А. еколошка кацига за велосипед направен од картон.

Марката Краниум нуди биоразградливи и шлемови за повеќекратна употреба, но со одлично ниво на безбедност.

Трупот има структура на ребро од брановидни картони Поради својот дизајн, тој е многу отпорен на удари бидејќи ги апсорбира повеќе од полистирен, иако изгледа тешко да се поверува.

Брановидни картони поддржуваат 4 пати повеќе влијанија од другите материјали, што го прави многу ефикасен за овој вид на производ.

Големата предност е што овој производ е ефтин и може да биде и по мерка на секој клиент, така што вклопувањето е совршено.

Нема изговори бидејќи големината на главата не е проблем бидејќи може да се прилагодат.

Овој шлем е хомологиран и одобрен за употреба, бидејќи е докажано ефикасно и високо ниво на безбедност.

Сега можеме да избереме еколошки шлем кој се грижи за нашата глава, но и за околината бидејќи е 100% може да се рециклира.

Картонот е многу благороден и еколошки материјал кој има огромна и разновидна примена, затоа мора да користите производи што го содржат.

За fansубителите на велосипедите тие можат да изберат кацига со мало влијание врз животната средина, економична, безбедна за она што можат да бидат еколошки велосипедисти.

Картонскиот шлем ја демонстрира важноста на развивање на ефикасни дизајни и со ефтини и пред се еколошки материјали.

ИЗВОР: Гледам зелена боја


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Круз Ортигоза dijo

    Каде можам да го купам?