Остатоците од домати и пиперки го зголемуваат производството на биогас

Тим научници од Политехничкиот универзитет во Валенсија проучува и анализира употреба на земјоделски отпад или нуспроизводи за да знаете како се однесуваат произведуваат биогас.

Резултатите на кои заклучиле е дека пиперката е способна да го зголеми производството на биогас за 44%, што е вари тоа користело само кашеста маса од свињи.

Доматот го зголеми производството на метан гас 41%, праската само 28% и persimmon не покажаа разлики.

Со овие податоци, може да се утврдат скали и проценти за да се комбинираат различните суровини за подобро искористување на производството на метан со веќе инсталираната технологија.

Со оваа информација, индустриски постројки за биогас, па дури и приватни фарми со биодигестиви Тие ќе можат да го зголемат своето производство без напор само со употреба на точни суровини.

Не е случајно да се користи пурини како суровина за производство на енергија бидејќи овие органски остатоци имаат мала употреба како компост, така што има вишок на овој елемент во оваа област. Идејата е да се даде адекватен и еколошки одржлив третман на овој отпад.

Значи, општинската држава и другите локални организации бараат практични апликации за да го искористат овој елемент, кој има мал капацитет да произведува енергија само како биогас, па затоа не е профитабилен.

Но, ако кашата се комбинира со земјоделски остатоци кои го подобруваат производството на биогас, тоа ќе биде многу поефикасно и поисплатливо.

Треба да се извршат некои тестови од реален обем за да има попрецизни податоци за однесувањето на отпадот, но ова истражување може да биде навистина корисно за подобрување на производството на биогас.

Би било голем напредок да можете да ја пронајдете совршената формула меѓу природните елементи кои гарантираат профитабилна и ефикасна генерација на биогас и во локално и во индустриско ниво.

ИЗВОР: Обновливи енергии


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Анги dijo

    Добра ноќ! каде што можам да најдам повеќе податоци или документ што покажува ваков вид на истражување. Ви благодарам